"Napadač Minhena 1860 Saša Melders (u sredini)"

CVAJTA: Minhen živnuo u 87, ima nade za Lavove

Vreme čitanja: 2min | ned. 24.04.16. | 15:32

Nekadašnji šampion Bundeslige značajno popravio situaciju u borbi za opstanak uoči poslednja tri kola

Napadač Minhena 1860 Saša Melders (u sredini)

Minhen 1860 slavi rezervistu Rubina Okotija i pravovremenu izmenu novog trenera Danijela Birofke na debiju! Lavovi su pogotkom iskusnog Austrijanca u 87. minutu savladali Braunšvaj sa 1:0 i značajno popravili šanse u borbi za opstanak.

Okoti je u igru ušao u 72. minutu umesto Saše Meldersa i iako je do tri minuta pre kraja bio gotovo neprimetan, bio na pravom mestu kada je bilo najbitnije. Lindl je odlično centrirao iz kornera, a Okoti glavom smestio loptu u mrežu gostiju sa nekih desetak metara.

Lavovi sada dele 16. mesto sa Paderbornom i imaju bod manje od Frankfurta i Fortune iz Dizeldorfa, koji su odmah iznad. Ono što ide na ruku Birofkinom timu jeste činjenica da u preostala tri kola dva puta igraju sa direktnim rivalima - FSV Frankfurtom i Paderbornom.

Za razliku od Minhena koji će morati još da se znoji kako bi sačuvao status drugoliogaša, Arminija iz Bilefelda i Sandhauzen su završili svoj deo posla. Izabranici Norberta Majera do sada su imali samo dva trijumfa kod kuće i osam postignutih golova, a danas su Grojteru dali čak četiri komada i prebrinuli sve brige. Blistao je napadač domaćih Fabijan Klos koji je sada na koti 12 i daleko je najbolji strelac Bilefelda. Uspeh Arminije utoliko je veći ako se zna da je Grojter Firt u ranoj fazi utakmice poveo sa 1:0...

Sandhauzenu se mnogo više mučio sa FSV Frankfurtom (1:0), ekipom kojoj je ovo četvrti vezani poraz i koja će takođe imati težak zadatak da izbegne jedno od tri poslednja mesta u preostale tri runde. Jedini gol na današnjem susretu delo je Folmana u 59. minutu...