Da je u stanju da se ponavlja, bio bi među najboljim igračima sveta: El Šaravi očarao Olimpiko (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 11.11.18. | 16:58

Popularni Il Faraone strelac dva pogotka u pobedi nad Sampdorijom, od čega će prvi biti u izboru za jedan od najlepših ove sezone (4:1)

Da je u stanju da se ponavlja u kontinuitetu, Stefan El Šaravi bi definitivno bio među najboljim igračima na svetu. Ovako, samo s vremena na vreme podseti fudbalsku javnost kakav je velemajstor ove igre. Popularni Il Faraone (Faraon) danas je očarao Olimpiko, kada je golom u 72. minutu overio slavlje svog tima i na fantastičan način lobovao mladog Emila Audera - 4:1 (1:0).

Mnogim navijačima Rome nije bilo previše jasno zbog čega Euzebio di Frančesko toliko forsira nekadašnju veliku nadu Milana, ali je očigledno shvatio da ovaj može mnogo toga da mu pruži u ovoj sezoni, ako dobije neophodni kontinuitet igara. To je potvrdio i u nadoknadi vremena, svojim drugim pogotkom na meču, ukupno petim u Seriji A ove sezone.

Di Frančesko se danas odlučio na brojne izmene, ali je sa svima njima pogodio. Tu se pre svega odnosi na Patrika Šika, koji je dobio šansu da zaigrao od prvog munuta, a za to je vratio premijernim golom u ovoj sezoni. I to protiv tima u kojem je doživeo veliku igračku eksploziju. Začetnik te akcije iz 59. minuta takođe je bio El Šaravi, koji je u pravom trenutku uočio Kolarova, a ovaj na tacnu namestio pogodak

Znatno olakšanje za Vučicu predstavljao je trenutak iz 19. minuta, kada je nakon centaršuta Pelegrinija iz kornera odlično skočio Kristante, a loptu sa linije u mrežu ekipe iz Đenove sa linije poslao Žuan Žesus. Čast gostiju sačuvao je upravo pozajmljeni igrač Rome Gregoa Defrel, efektnim pogotkom u 89. minutu.

Roma je ovim slavljem zadržala korak za vodećim timovima Serije A i očekuje se da već posle reprezentativne pauze započne proboj ka vrhu tabele.

Kjevo i kada preokrene prednost, nije u stanju da dođe do pobede, pa tako nije bilo slavlja Letećih magaraca ni u utakmici sa Bolonjom na Bentegodiju (2:2).

Bolonja je vodila ranim pogotkom Santandera od petog minuta, ali su Megironi i Obi već do kraja prvog poluvremena preokrenuli rezultat. Međutim, već na početku drugog poluvremena Osorlini je postavio konačan rezultat utakmice.

Kjevo je i dalje jedini tim bez pobede u Seriji A, a svoje drugo slavlje ostvario je Empoli, koji je nasvom terenu savladao Udineze i ozbiljno zakuvao situaciju na dnu tabele (2:1).

Veliki tragičar Zebri bio je Rodrigo De Paul, koji je pri rezultatu 1:1 promašio udarac ka bele tačke, pa je već u sledećem napadu usledila kazna u vidu odličujućeg pogotka Ignasija Puzeta.

ITALIJA 1 - 12. kolo

Frozinone - Fjorentina 1:1 (0:0)