"Pici"
"Pici"

Malaga u 90+3, Deportivo za 16 minuta do opstanka, Serhio Garsija zaustavio Slepe miševe

Vreme čitanja: 2min | sub. 13.04.13. | 23:53

Tim iz La Korunje kao gost sa četiri gola ponizio Levante, Valensija u nadoknadi vremena od pobede do remija sa Espanjolom...

PiciDeportivo je u 31. kolu Primere ubedljivo osvojio sva tri boda na gostovanju Levanteu – 4:0, a do četvrte uzastopne pobede je došao za svega 16 minuta. U periodu od 12. do 28. minuta mrežu domaćina zatresli su Valeron, Pici i Nelson Oliveira. Triling tima iz Korunje bio je konstantna pretnja Levanteu i golman Munija je imao mnogo sreće što još neka lopta nije završila iza njegovih leđa. Kada su dvojica od pomenute trojice izašla iz igre, mukama domaćina tu nije bio kraj, pošto je Bruno Gama u 90+2 minutu zatvorio goleadu.

Deportivo je skočio za dve pozicije iznad crte sa velikim šansama da tu i ostane, pošto njegovi konkurenti Saragosa i Granada dočekuju Barselonu, odnosno odlaze na noge madridskom Atletiku.
SoldadoValensija je imala pobedu u rukama na gostovanju Espanjolu, ali je Serhio Garsija bio brži od pištaljke i sprečio da gosti odnese ceo plen - 3:3. Golovi su pljuštali u poslednjih osam minuta, plus nadoknada vremena. Na semaforu je do tada stajalo 1:1, onda su počeli preokreti. Verdu u 82. donosi domaćinu vođstvo, Žonas ipak izjednačava u 87, Soldado u prvom minutu sudijske nadoknade donosi Slepim miševima mogućnost osvajanja sva tri boda, da bi podelu na ravne časti omogućio Serhio Garsija u 90+3 minutu.

U poslednjoj utakmici večeri Malaga je jedva došla do pobede protiv Osasune - 1:0. Silni napadi domaćina isplatili su se u 90+3 minutu, kada je Žulio Baptista konačno probio granitni bedem tima iz Pamplone.