"Steaua"

Derbi Bukurešta: Koreografija, evrogol, autogol, tuča i ostavka (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 11.08.13. | 23:42

Steaua kao gost u gradskom derbiju savladala Dinamo - 2:1

SteauaDerbi Bukurešta protekao je u lepoj koreografiji, potom tuči navijača na tribinama, pobedom Steaue rezultatom 2:1 i, na kraju, ostavkom trenera Dinama Georgija Multeskua.

Latovlevići je već u 5. minutu postigao evrogol za TV spice i utišao domaće navijače. Taman kada se Dinamo povratio usledio je novi šok. Faj je postigao smešan autogol za veliko vođstvo Steaue. U nastavku susreta gosti su smanjili tempo, prepustili inicijativu protivniku koji to iskoristio i smanjio rezultat preko Rotariua. Onda se aktuelni rumunski šampion probudio, stigao odmah do penala i šanse da stavi tačku na meč, ali Latovlevići nije bio precizan. Na kraju rezultat se nije menjao, a iz svlačionice je stigla vest da je Georgi Multesku podneo ostavku.

Steaua se novom pobedom u 153. večitom derbiju izjednačila sa Dinamom, oboje sada imaju po 54 uz 45 remija, ali sa samo dve odigrane utakmice ima dva boda više od rivala koji je odigrao svih četiri kola.