""
""

Dinamo je mnogo jak, Rijekin podvig u Salcburgu - Ludogorec preslišan u Ber Ševi (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 26.07.17. | 21:11

Ukrajinski vicešampion preslišao Jang Bojs (3:1), remi na Red Bul Areni (1:1), sigurnih 2:0 u Izraelu

Dinamo iz Kijeva je mnogo jak, a to je večeras na svojoj koži osetio Jang Bojs. Ekipa iz Berna je čak mogla i da prođe daleko bolje nego što je objektivno zaslužila, ali je to ipak sprečio Denis Harmaš golom u 93. minutu - 3:1 (2:0).

Domaćin je imao dva gola prednosti već u 34. minutu, a posebno upečatljiv je bio drugi pogodak, koji je petom u pogodak pretvorio Diumersi Mbokani. Ipak, takva komocija je uticala da se domaćin previše opusti u završnici meča, pa je švajcarski klub preko Kristijana Fasnahta smanjio prednost Kijevljana. Međutim, ukrajinski vicešampion je praktično već u svom sledećem napadu došao do značajne prednosti pred revanš u Bernu.

Rijeka je nastavila da ređa podvige, a tim epitetom se može osloviti i večerašnji remi u Salcburgu na Red Bul Areni (1:1). Prvak Hrvatske nije mogao da poželi bolji start utakmice, poveo je golom Marija Gavranovića, ali je već na startu drugog poluvremena domaćin došao do izjednačenja preko Hvanga.

Ipak, iako je imao dovoljno vremena, sastav Marka Rozea nije uspeo da postigne još jedan gol, pa ekipa Matjaža Keka sa ozbiljnom prednošću čeka revanš na svom terenu.

Ludogorec je prošao kao „bos po trnju“ u Ber Ševi, gde je domaći Hapoel slavio sa 2:0, pa će tim Georgija Dermedžijeva biti na izuzetno teškom zadatku za nedelju dana, a nije isključeno da iskusni strateg ne dobije otkaz već večeras.