""
""

Dinamo se zagrejao za Kipar: Jonov rešetao, Kokorinova revija promašaja! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 24.08.14. | 16:50

Moskovski Policajci vezali treću prvenstvenu pobedu iako je trener odmarao Kevina Kuranjija

Iznenađujući remi sa Omonijom je brzo zaboravljen, moskovski Dinamo je nastavio seriju prvenstvenih pobeda i zagrejao se za odlučujući revanš meč plej-ofa za Ligu Evrope na Kipru.

Policajci su bez mnogo problema savladali Ural sa 2:0 i zabeležili četvrtu pobedu u pet mečeva od početka sezone u Premijer ligi, tako da opet sa gradskim rivalom Spartakom dele drugu poziciju na tabeli. Gosti iz Perma su ostali na jednom bodu iz pet mečeva i najavili da ih očekuje grčevita borba za opstanak.

Junak Dinamove pobede je bio vezista Aleksej Jonov koji je još jednom pokazao da ga je Fabio Kapelo nepravedno zapostavio na prethodnom Mundijalu. Jonov je postigao oba gola u pobedi Dinama. Prvi posle centaršuta Džudžaka, koji je ustvari bio neuspešan pokušaj voleja, a drugi posle prelepog duplog pasa sa Jusupovim i još lepše završnice.

Pored Jonova meč je obeležio i napadač Aleksandr Kokorin. Ali, on se nije istakao golovima već serijom neverovatnih promašaja. Devetka Dinama je imao makar tri stopostotne šanse, ali nijednu nije pretvorio u gol.

Inače, trener Čerčesov je zbog revanša protiv Omonije narednog četvrtka rešio da odmori Kevina Kuranjija koji je meč odgledao sa klupe, a Metju Valbuena je iz istog razloga zamenjen u 70. minutu meča.

U drugoj utakmici dana Krasnodar je savladao Torpedo na gostovanju sa 3:0 (0:0). Prvo poluvreme je završeno bez golova, a onda su gosti za samo dva minuta došli do sigurne prednosti. Prvo je Bistrov u 62. minutu načeo rivala, dva minuta kasnije Vanderson je povećao na 2:0. Poslednji gol na meču je postignut u 93. minutu, a strelac je bio Pereira