""

Dinamo u 17-godišnjaku našao recept za uspeh, Rapid ponovo posrnuo (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 28.07.13. | 23:38

Rivali iz Bukurešta imali su polovičan učinak

Posle poraza od Polija na samom startu sezone, Dinamo iz Bukurešta je ubeležio prva tri boda ove sezone i dobio džokera za nastavak sezone – u pitanju je talentovani Dorin Rotariu. Ovaj 17-godišnjak bio je strelac vođećeg pogotka u pobedi nad Vasluijem rezultatom 2:0. Krilni napadač upisao je prvenac u 57. minutu utakmice, posle očajne reakcije odbrane protivnika, ali i njegove sjajne egzekucije.

U nastavku utakmice domaćin je konstantno napadao, ali se do drugog pogotka čekalo bukvalno 40 minuta. Naime, igrao se 95. minut kada je golman gostiju napravio penal posle čistog zicera domaćina, zbog čega je “počašćen“ direktnim crvenim kartonom, a Matej je iskoristio poklon i sa bele tačke u poslednjoj sekundi osigurao tri boda.

S druge strane, Rapid nije bio toliko uspešan u duelu sa Vitorulom, iako je igrao na svom terenu. Gosti su već u 9. minutu poveli golom Benzara, ali je Paun u 41. minutu doneo izjednačenje. Ipak, u drugom poluvremenu gosti su bili bliži pobedi, tako da je Rapid imao sreće što nije upisao i drugi poraz u novoj sezoni.

LIGA 1 – 2. KOLO:

Ocelul – Univerzitatea 2:1 (0:1)