Dinastija zvana Alegrijev Juventus - 8/8! Benatija, korneri i Donaruma obezglavili Milan (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 09.05.18. | 22:55

Strašna dominacija Bjankonera italijanskim fudbalom

Četvrta dupla kruna zaredom Juventusa i Maksa Alegrija sa četiri komada u mreži velikog rivala i Alegrijevog bivšeg kluba! Juventus je u velikom stilu stavio tačku na još jednu sezonu hegemonije italijanskim fudbalom.

U finalu Kupa Italije na rimskom Olimpiku aktuelni vladar je do nogu potukao Milan 4:0 i serijom golova posle kornera u drugom poluvremenu ubio sve nade i samopuzdanje Gatuzovog nezrelog tima. Milan je skoro sat vremena ravnopravno parirao Juventusu, a onda se raspao na parčiće posle jednog prekida. A onda je usledila kanonada nemilosrdnog šampiona koji je namirisao nesigurnost i strah rivala. Četiri gola posle kornera su dokaz Juventusove savršene podmazanosti i koliko toga Milanu fali da bude konkurentan za trofeje...

U prvih 45 minuta je odnos snaga na terenu bio 50:50. Čak je Milan bio opasniji i konkretniji. Bufon je zaustavio opasne udarce Kutronea i Susa, Bonaventura je dva puta bio neprecizan sa distance iz dobrih pozicija. Na drugoj strani je Donaruma zaustavljao Dibalu i Mandžukića, dok je Daglas Kosta bio neprecizan iz solidne pozicije. Golmani su obeležili prvo poluvreme... I sudija Damato čudnom odlukom da svira kraj poluvremena kada je pomoćnik signalizirao faul za Milan na 20 metara od gola Juventusa i kada je Benatija zaslužio žuti karton...

I taman kada je Milan pomislio da je ravnopravan rival i da može da preuzme incijativu, Juventus je furioznom otvroio drugo poluvreme i pokazao rivalu ko je gazda u Italiji. Dva puta je Donaruma sjajnim intervencijama zaustavljao Dibalu, ali to je bio uvod u njegovu i Milanovu katastrofu...

Usledilo je Juventusova bombardovanje šesanesterca iz prekida koji je proizvelo seriju očajnih rekacija Milanove odbrane i golmana. Benatija je otvorio seriju u 56. minutu sjajnim golom glavom posle kornera. Pet minuta kasnije posle još jednog kornera je Donaruma častio Daglasa Kostu. U 64. minutu je već bilo 3:0! Opet korner, opet Benatija, opet loša reakcija Milanov odbrane i opet katastrofalna greška Donarume. Dvadeset minuta posle prvog Benatijonog gola je usledio vrhunac Milanove agonije sa kornerima. Ovoga puta je Kalinić zatresao sopstvenu mrežu.

Juventus je uništio Milan i stavio pečat na duplu krunu... Za vikend sledi i potvrda titule. Nema im ravnih na Apeninima.