"Slavlje fudbalera HSV-a"

Dinosaurusi ne umiru tako lako! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 22.08.15. | 20:43

Štutgart je dva puta imao prednost, ali je morao da se pomiri sa porazom posle isključenja Florijana Klajna

Slavlje fudbalera HSV-aKatarza u Hamburgu! Štutgart je bio na pragu pobede na Folkšpark stadionu, ali nije mogao sa igračem manje. Isključenje Florijana Klajna skupo je koštalo Švabve, iako je HSV, sada već po navici, dobrim delom meča izgledao kao tim nedorastao Bundeslige. Ali ipak je to jedini tim koji je od osnivanja lige u ovom formatu njen redovan učesnik. Ipak je to tim koji i te kako zna da igra velike utakmice i kako da se iščupa kad su ga svi već otpisali. Dva gola u samom finišu utakmice bila su dovoljna za potpuni preokret u Hamburgu – 3:2!

Nezaustavljivi Danijel Ginček je bio strelac oba gola za goste iz Štutgarta, bili su to njegov osmi i deveti pogodak na poslednjih 11 bundesligaških utakmica. Ivo Iličević je dao jedan za domaće, ali je Hamburg  bio na konopcima, čak i posle crvenog kartona za Klajna već  u 53. minutu.

Ali bio je i pretprošle sezone kada se činilo da će izgubiti taj status nedodirljivog u Bundesligi. Bio je i prošle sezone kada je glavu spasao tek u 115. minutu baraža dvomeča protiv Karlsruea. Hamburg i jeste velik klub zato što je najbolji kada je najveći. Prvo Pjer Lasoga u 84. minutu, Joan Đuru u 89. za poptuni preokret.

Joan Đuru? Sama činjenica da je on odlučio meč dovoljno govori o tome koliki je HSV miljenik Fortune. Ali sreća se zaslužuje, a u svetu fudbala nema mnogo klubova koji se toliko puta vadili iz mrtvih.