Duizburg odbija da umre (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 29.04.19. | 22:23

Mada još samo teorija drži Zebre u Cvajti...

Samo još teorija drži ekipu Duizburga u Cvajti. Tri kola pre kraja sa devet bodova manje od 15-plasiranog Sendhauzena i bezbedne zone (i užasnom gol-razlikom) ekipi Torstena Libernehta se ne piše dobro. Poslednju veliku šansu da uhvate voz za direktan opstanak ispustili su večeras na svom terenu protiv Arminije sa kojom su odgirali nerešeno (2:2) na zatvaranju 31. kola.

Imali su šanse, imali i prednost od igrača više u poslednjih 25 minuta, ali ne i snage i kvaliteta da posle dva povratka u utakmicu zadaju konačan udarac solidnom timu iz Bilefelda. Dva puta vodili su gosti preko sjajnog Andreasa Foglzamera, ali su oba puta i Zebre sustizale tu prednost, najpre preko Iljučenka u prvom, zatim i preko Folcea u drugom poluvremenu.

Stvarno je fantastičan pogodak dao levi bek u 68. minutu iz slobodnog udarca i razgalio (kao što vidite na fotografiji) verne fanove Duizburga, ali ovaj bod teško da će im biti dovoljan da obezbede opstanak.

Možda mogu do baraža, jer im do te 16. pozicije nedostaje pet bodova, ali kako igraju u poslednje vreme i kako nisu pobedili ravno dva meseca, deluje da će posle dve sezone čuveni MSV opet morati u treću ligu, a njihov trener Liberneht drugi put u dve sezone ispasti u niži rang (prošle godine je eliminsan sa Braunšvajgom). Jeste im dosta pomogao ovog proleća, ali opet, limitirani igrački kadar baš nema kvalitet za ovaj rang nemačkog fudbala.

Što se tiče Arminije, ona je dugo bila u opasnoj zoni, ali je pod vođstvom iskusnog Uvea Nojhausa serijom dobrih rezultata ušla u mirnu završnicu sezone. Ovaj bod dodatno će joj pomoći da se ušuška u sredini tabele.

NEMAČKA 2 - 31. KOLO

Ingolštat – Dinamo Drezden 1:0 (0:0)