"ZORAN ERCEG"

Erceg i Micov briljirali, Galatasaraj izgubio

Vreme čitanja: 2min | pet. 31.10.14. | 22:26

Još jedna luda završnica u Evroligi za drugu pobedu Laboral Kuće u D grupi

ZORAN ERCEGLaboral Kuća je protiv Galatasaraja stigla do druge pobede u Evroligi, posle izuzetno neizvesne završnice i jedne od najgorih odbrana poslednjeg napada, verovatno u istoriji ovog takmičenja – 91:90.

Koliko je utakmica u Vitoriji bila neizvesna najbolje govori činjenica da se nijedna četvrtina nije završila sa više od dva poena prednosti za neki tim. Turci su na poluvremenu vodili dva razlike, a na kraju treće četvrtine bilo je nerešeno. U poslednjoj deonici vođstvo je promenjeno nebrojeno puta. Ipak na samom kraju, koš Ajversona Koltona na asistenciju Ertela, bio je dovoljan za drugu pobedu Španaca.

Zoran Erceg je postigao 24, a Vladimir Micov 20 poena u porazu Galate. Doduše kada je najviše trebalo, vukao je Arojo, najpre sjajnom asistencijom za Micova i 88:86, potom trojkom za 89:89, a onda je na žalost, kako to često biva, promašio jedno od dva slobodna bacanja pa je na semaforu stajalo 89:90. Oba tima su nakon toga odigrali po loš napad pa je ostalo 20 sekundi da Laboral dođe do pobede. Onda se desilo nešto što se ne viđa ni na mnogo lošijem nivou takmičenja. Galatasaraj je početnički pogrešio u odbrani „pik en rol-a”, pa je Kolton ostao sam kao duh pod košem Turaka. Ertel ga je rutinskim pasom uposlio i Španci su upisali zlata vrednu pobedu u Grupi D.