""
""

Evropa plače za njima: Spektakularan gol Atomskog mrava, dve majstorije neuništivog Didijea Drogbe (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 27.09.15. | 16:16

U strelce se upisao i Frenk Lampard. David Vilja u 95. minutu pogodio za pobedu Nujork Sitija

Kao da je vreme vraćeno nekoliko godina unazad. U glavnim ulogama Didije Drogba, Frenk Lampard, David Vilja, Sebastijan Đovinko... Američka MLS liga je juče ličila na revijalni meč asova evropskog fudbala

Gol koji je obeležio kolo „preko bare“ je majstorija Sebastijana Đovinka u Torontovoj pobedi nad Čikagom (3:2). Popularni Atomski Mrav je je spektakularnim udarcem spoljnom pogodio mrežu protivnika. Đovinko je najbolji igrač u takmičenju. Drugi je strelac lige sa 19 asistencija i prvi asistent sa 13 uspešnih gol dodavanja.

Sjajno veče je imao i Didije Drogba. Legendarni as Čelsija je postigao oba gola za Montreal u pobedi na Di Si Junajtedom (2:0). Prvi gol je bio majstorija iz slobodnjaka, a drugi posle solo prodora sa centra igrališta u kojem je fenomenalnom „biciklicom“ pomerio težište čuvaru i potom lagano bocnuo loptu preko golmana...

I pobeda Njujork Sitija nad Vankuverom (2:1) je imala pečat legendi evropskog fudbala. Prvo im je Frenk Lampard doneo vođstvo iz akcije koju je započeo Andrea Pirlo, da bi David Vilja u 95. minutu golom iz penala doneo trijumf filijali Mančester Sitija.

Sebastijan ĐovinkoMLSmeđunarodni fudbalKanadaFrenk LampardDidije DrogbaDavid Vilja