""
""

Fejenord na mišiće do trijumfa nad Hagom (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 01.02.15. | 14:24

Ekipa iz Roterdama već posle 20 minuta imala prednost od 2:0, ali je posle toga stala, a na kraju je morala da strepi od iznenađenja

Fudbaleri Fejenorda pobedili su na svom terenu Den Hag sa 2:1 u 20. kolu holandskog šampionata, ali je očigledno da je igračima tima iz Roterdama još uvek u glavi prošlonedeljni remi sa najvećim rivalom Ajaksom.

Očekivali su navijači Fejenorda da njihovi ljubimci iskale bes baš protiv Haga, ali su gosti još jednom pokazali da umeju da budu veoma nezgodan rival.

Kada se sve sabere i oduzme, roterdamska ekipa nije briljirala, ali je ipak zasluženo osvojila tri važna boda u borbi za mesto pri vrhu tabele Eredivizije.

Leks Imers je već u 10. minutu odlično reagovao pred golom Haga, doveo Fejenord u vođstvo, pa se očekivala goleada u nastavku utakmice na “Tiganju”.

Kada je u 20. minutu Timoti Derijk zatresao sopstvenu mrežu i duplirao vođstvo pomislili su navijači Fejenorda da će im se želja ispuniti. Ipak, u nastavku je domaćin delovao kao “izduvani balon”, što je Hag iskoristio i ublažio poraz preko Majka van Dujnena u 48. minutu.