"Očaj Filipa Hološkog iz Bešiktaša"

Gekas razmontirao Bešiktaš (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 20.04.13. | 20:50

Iskusni grčki centarfor postigao dva gola u pobedi Ahisara nad slavnim klubom iz Istanbula (4:1)

Očaj Filipa Hološkog iz BešiktašaSećate li se Teofanisa Gekasa? Čovek koji je po odlasku iz Panatinaikosa rešetao mreže u dresovima Bohuma, Leverkuzena i Ajntrahta na zalasku karijere deli lekcije širom Turske! Do večeras je bio precizan osam puta u tamošnjem prvenstvu, a onda smestio još dve lopte iza leđa Alana Mek Gregora i bio najzaslužniji za pobedu svog Ahisara nad slavnim Bešiktašem – 4:1.

Gekas je već na otvaranju nagovestio senzaciju, u 28. minutu postigao je drugi gol i tako ekipi koja se bori za opstanak obezbedio tri boda, koja nije mogao da ugrozi ni Mustafa Pektemek, iako je izjednačio minut ranije. Crno veče crno-belih iz Istanbula zaokružio je Genak Sizen, u 57. minutu dobio je crveni karton i oslabio tim u potrazi za eventualnim izjednačenjem. Čak su do kraja Demirok i Aladag povećali na ubedljivih 4:1.

U drugoj utakmici večeri Karabuk je golom Lua Lue savladao Mersin, u čijem su dresu po 90 minuta igrali Milan Stepanov i Milan Mitrović.