Gengan je zaslužio više: Penal van kaznenog i surovi Kavani sprečili bruku Parižana (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 29.04.18. | 23:05

Remi na Parku prinčeva, gosti bili bolji protivnik veći deo utakmice - 2:2

Bod na Parku prinčeva predstavlja veliku stvar, ali se igrači Gengana sasvim sigurno ne osećaju kao neko ko je večeras udardio veliki posao u Parizu, bez obzira što su postali prvi tim u ovoj sezoni koji je uspeo da ostane neporažen na ovom stadionu.- Gosti su zaslužili više, jer su vodili sa 2:0, ali je onda šampion sa dva gola Edisona Kavanija izborio bod. Ipak, mora se napomenuti da je prvi gol Urugvajca postignut iz neposojećeg penala, s obzirom da je prekršaj Brijana nad Le Selsom bio gotovo metar izvan kaznenog prostora - 2:2 (0:1).

Ali način na koji su se odlični gosti suprotstavili moćnom sastavu Unaja Emerija zaistaje bio impozantan. Bolju igru u prvom poluvremenu Gengan je krunisao fantastičnim golom Ludovika Blasa, a kada je u 68. minutu Žimi Brijan duplirao vođstvo gostiju bilo je gotovo izvesno da će PSŽ prvi put ove sezone u prvenstvu ostati kratkih rukava.

Ali, kada je Kavani pogodio sa bele tačke, bilo je jasno da će domaćin najmanje još jednom pogoditi mrežu rivala. Urugvajac je u 82. minutu krunisao sjajnu akciju svog tima i asistenciju Menijea, pa je finiš utakmice prošao u velikim napadima domaćina.

Ipak, igrači Gengana su uspeli da se odbrane i odnesu makar bod sa najtežeg gostovanja u francuskom šampionatu, gde su pružili daleko više od svih ostalih ove sezone.

FRANCUSKA 1 - 35. kolo

Monpelje - Sent Etjen 0:1 (0:1)