Gol posle 54 utakmice: Pojačanje od 15.000.000 evra odvelo Sautempton na Vembli (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 18.03.18. | 16:28

Tadić asistent, kraj Viganove bajke

Šok terapija je uspela. Samo četiri dana pošto je zamenio Maurisija Pelegrina, Mark Hjuz je ubrizgao injekciju samopouzdanja fudbalerima Sautemptona, a oni novom šefu struke uzvratili plasmanom u polufinale FA kupa i šansom da se bore za trofej najstarijeg takmičenja u svetu fudbala. Popularni Sveci su na debiju velškog stratega savladali Vigan u gostima i tako zakazali put na Vembli - 2:0.

U junaka meča izrastao je Pjer Emil Hojbjerg, danski vezista pre godinu i po dana kupljen od minhenskog Bajerna za oko 15.000.000 evra. Dugo mu je trebalo da uveri navijače da je vredan tog novca, izabrao je sjajan trenutak da im se oduži na strpljenju. Čak 54 utkamice su prošle otkako je stigao na „Sent Meric“, da bi u 62. minutu sačekao centaršut našeg Dušana Tadića iz kornera najavio pobednika.

Čak je Sautempton imao šansu da potvrdi trijumf i mirnije uće u završnicu, međutim, Manolo Gabjandini je u 73. minutu očajno izveo jedanaesterac, njegov udarac odbranio je Kristijan Valton, ostavivši Latiksima nadu da bi posle tri mogli da eliminišu i četvrtog premijerligaša.

Vigan je u dosadašnjem toku takmičenja izbacio iz FA kupa Bornmut (2:2, 3:0), Vest Hem (2:0) i Mančester Siti (1:0), čekala se magija Vila Griga, međutim, još jedno čudo trećeligaš nije dočekao. I ovo mu je puna kapa, a obzirom da je od ispadanja iz Premijer lige (2013) izbacio iz FA kupa čak šest članova elitnog ranga.

Kad su krenuli u očajničke napade, po izjednačenje, sevnula je kontra u nadoknadi, realizovao ju je Portugalac  Sedrik Soareš i potvrdio Sautemptonov plasman u polufinale, gde su već Totenhem i Mančester junajted.