""
""

G-O-L-Č-I-N-A! Portugalci se poklonili majstoriji Ajaksovog deteta! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pon. 24.08.15. | 23:18

Južnokorejski napadač Hjun Jun Suk fenomenalnim pogotkom obeležio drugo kolo u portugalskoj Primeiri

Poslednja utakmica drugog kola portugalskog šampionata između Akademike i Vitorije Setubal sama po sebi ne izazivo neko preterano uzbuđenje, a čak ni pobeda gostiju od 4:0 ne izaziva neko preterano interesovanje.

Međutim, golčina koju je na ovom meču postigao južnokorejski napadač Hjun Jun Suk je obišla svet i ostavila Portugalce u čudu. Momak koji je prošao Ajaksovu školu fudbala je otvorio meč spektakularnim pogotkom u 17. minutu kada je varkom tela poslao rivala u suprotnu stranu, a onda strahovitim udarcem sa oko 30 metara poslao projektil pod prečku Akademikinog gola.

Postigao je Koreanac ubrzo još jedan gol, postigla je Vitorija Setubal u nastavku još dva gola, ali ni približno da su bili zanimljivi kao vodeći pogodak na meču. Napadač iz Južne Koreje se definitivno kandidovao rubriuku “gol sezone” u portugalskoj Primeiri. Usput je Vitoriji doneo prvu pobedu u sezoni.