"Benoa Kostil"

Golman driblao, Ren dva puta gubio vođstvo, a onda u 95. minutu promašio penal za pobedu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 22.11.15. | 19:10

Bordo odneo bod sa Roazon Parka

Benoa KostilDuel ne previše atraktivnih timova ne posebno zanimljivog prvenstva Francuske, ali u susretu Rena i Bordoa u 14. kolu Lige 1 imalo je šta da se vidi. Domaći su, naime, dva puta imali vođstvo, u 89. minutu im je opravdano poništen gol zbog ofsajda da bi u 95. promašili penal za pobedu. Na kraju - 2:2 na Roazon Parku.

Đoani Sio je izrastao u tragičara utakmice, pošto se očigledno previše uplašio odgovornosti duboko u sudijkoj nadoknadi. Iskusni Sedrik Karaso je namirisao slabost i odbranio udarac napadača iz Obale Slonovače.

Svoj trenutak slave je na drugom kraju terena imao i Benoa Kostil kada je u stilu vezista, a ne golmana, uspeo da odlično fintom zaustavi jedan preteći napad gostiju.

Najlepši potez meča ipak je bio pogodak Poljaka Kamila Grosickog, koji je u 75. minutu Renu doneo prednost od 2:1 matematički preciznom parabolom.

Grosicki super GOAL Rennes 2-1 Bordeaux Ligue... by footballgoalslive

Međutim, samo tri minuta kasnije nekadašnji igrač Bajerna Dijego Kontento anulirao je taj gol postavši prvi Nemac koji se u upisao u listu strelaca u Ligi 1 još otkako je Oliver Birof novembra 2001. godine pogodio za Monako u susretu sa Lilom.