"Lukaku ispred Gomeša"

Gosti moćni na startu sezone: Everton se provukao protiv Votforda! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 08.08.15. | 17:57

Novajlija u Premijer ligi dva puta vodio na Gudisonu, ali je na kraju osvojio samo bod. Aston Vila i Kristal Palas uspešni na strani

Lukaku ispred Gomeša

Nova sezona Premijer lige već na startu nam je donela nekoliko velikih uzbuđenja i iznenađenja. Šok dana umalo je napravio novajlija u eliti Votford koji je remizirao protiv Evertona na Gudison Parku 2:2, a s obzirom na to da su Stršljenovi čak dva puta vodili, mogu da žale i za celim plenom.

Španac Lajun je lepim golom već u 14. minutu načeo Karamele, koje su skoro tri četvrtine utakmice tražile pravi ritam. Na isteku 76. minuta, Ros Barkli je bombom sa dvadesetak metara poravnao rezultat i učinilo se vratio Everton u pol poziciju.

Međutim, samo osam minuta kasnije rezervista Votforda Odion Igalo je lepo promešao odbranu domaćina, izlomio kičmu Džonu Stounsu i Filu Jagjelki i lepim udarcem savladao Tima Haurada za 2:1. Čast domaćina sačuvao je iskusni Aruna Kone pogotkom u 86. minutu, kojim je favorit ipak izbegao poraz na startu prvenstva.

Ovo prvo kolo sigurno je proteklo u znaku gostojućih ekipa. Aston Vila je minimalno slavila na gostovanju novajliji u Premijer ligi Bornmutu (0:1), a pogodak odluke postigao je Rudi Gestede u 72. minutu.

Renovirani tim Kristal Palasa takođe je bio uspešan kao gost, protiv još jednog novajlije Noriča, a golove za Orlove postigli su ZahaDilejni, kao i pojačanje iz PSŽ-a Joan Kabaj. Počasni pogodak za Kanarince delo je rezerviste Redmonda u 69. minutu.

Goleadu dana videli smo u Lesteru, gde je renovirani tim Klaudija Ranijerija isprašio Sanderlend sa 4:2 u meču koji je pokazao da će se Crne mačke i Dik Advokat po svoj prilici i ove sezone grčevito boriti za opstanak. Pitanje pobednika rešeno je već u prvih 45 minuta kada je domaćin vodio sa 3:0.