""
""

GRUPE J, K, L: Srašan preokret Bilbaa, Augzburg se uzalud nadao... Šalke pokazao snagu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 17.09.15. | 23:15

Dugo se mučio daomaćin sa neugodnim gostima, a situaciju mu je dodatno zakomplikovao i pogodak Halila Altintopa u 15. minutu. Izabranici Ernesta Valverdea zaigrali su kako znaju i umeju tek u drugom poluvremenu i golovima Adurica u 55. i 66. minutu dođu do potpunog preokreta - 3:1

Iako je izgledalo da neće biti tako, Atletik Bilbao je potvrdio klasu u okršaju sa Augzburgom i pokazao zbog čega ga sa punim pravom smatraju najvećim favoritom u grupi L. Baski su na svom San Mamesu napravili veliki preokret protiv nemačkog Augzburga i zaseli na prvo mesto u grupi gde se nalaze još Partizan i AZ Alkmar - 3:1 (0:1).

Ipak, dugo se mučio daomaćin sa neugodnim gostima, a situaciju mu je dodatno zakomplikovao i pogodak Halila Altintopa u 15. minutu. Izabranici Ernesta Valverdea zaigrali su kako znaju i umeju tek u drugom poluvremenu i golovima Adurica u 55. i 66. minutu dođu do potpunog preokreta.

Ti golovi najboljeg strelca Bilbaa u potpunosti su srušili svaki otpor Nemaca, pa je to samoj završnici meča iskoristio Susaeta i postavio konačan rezultat.

Partizan u narednom kolu upravo gostuje Augzburgu, koji je u ovom trenutku u očajnoj seriji od ukupno pet utakmica bez trijumfa u svim takmičenjima.

Augzburg se nije proslavio, ali je zato snagu pokazao Šalke, koji je u Nikoziji ubedljivo savladao Apoel sa 3:0.

Nemci su čitav posao rešili već u prvih 45. minuta. Matip je postigao vodeći gol u 28. minutu, dok je sedam minuta kasnije prednost gostiju duplirao Huntelar, koji je u 71. minutu svojim drugim pogotkom na meču u potpunosti nokautirao domaćina.

Anderleht i Monako su odigrali izuzetno zanimljiv meč u grupi J, koji je završen bez pogodaka zahvaljujući izjednačujućem goli Lasine Traorea u 85. minutu, dok je Totenhem posle preokreta savladao Karabag (3:1).