""
""

Guzan častio Siti - Kolarov i Fernandinjo približili Građane Ligi šampiona, a Aston Vilu gurnuli u velike probleme (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 25.04.15. | 20:27

Mančester Siti vratio se na pravi put, put koji ga vodi u Ligu šampiona i sledeće sezone. Građani su na svom stadionu pobedili Aston Vilu sa 3:2 u meču 34. kola Premijer lige, a gol za domaćina postigao je i Aleksandar Kolarov.

Pogodak vredan tri boda i drugog mesta na tabeli za Siti dao je Fernandinjo dva minuta pre kraja utakmice kada se sjajno snašao posle centaršuta sa leve strane i atraktivnim makazicama zakucao loptu u mrežu.

Činilo se da će Siti posle vođstvo od 2:0 lako doći do bodova, ali kako su se prevarili navijači domaćih. Počelo je sve katastrofalnom greškom golmana gostiju Breda Guzana koji je, umesto da ispuca, dodao loptu Serhiju Agueru, a argentinskom predatoru nije bilo teško da je ubaci u mrežu.

Aleksandar Kolarov je u drugom poluvremenu podsetio koliko ume da bude opasan iz prekida. U 66. minutu sjajno je izveo slobodan udarac sa više od 20 metara i pogodio donji desni ugao gola Breda Guzana.

Samo dva minuta kasnije uzvratila je Aston Vila, a strelac je bio gotovo zaboravljeni Tom Kleverli. Pet minuta pre kraja Karlos Sančez zaledio je srca navijača Sitija kada je izjednačio na 2:2, ali je nekoliko trenutaka kasnije Fernandinjo iščupao pobedu.