"Alijanc Arena"

Hajdenhajm ne odustaje od promocije, Minhenu bodovi spasa u 95. minutu

Vreme čitanja: 1min | sub. 11.02.17. | 15:18

Preokret u susretu sa Karlsrueom

Alijanc ArenaKasni golovi su odlučivali u današnjim susretima 20. kola Cvajte u kojima su potencijalno krucijalne pobede ostvarili Minhen 1860 i Hajdenhajm. Bavarski Lavovi su posle preokreta u dramatičnom finišu savladali direktnog rivala u borbi za opstanak Karlsrue sa 2:1, dok je Hajdenhajm slavio na gostovanju kod Vircbuerger sa 2:0.

Strelci su bili Timo Berman u 80. i Tim Klajdinst u 84.

Još uzbudljvije je bilo na Alijanc Areni na kojoj je Minhen sve vreme dominirao, ali su gosti iz Karlsruea prvi stigli do gola u 48. minutu kada je Đordi Figueras pogodio. Odgovorio je Ivica Olić u 57, pa je domaćima ostalo dovoljno vremena da napadnu i sva tri boda.

I taman kad je vreme počelo da curi prvo drugi žuti karton za Grišu Promela u 94. minutu, a već u sledećem Kai Bilov o stativu pogađa za preokret i konačnih 2:0.