""

Haos u Istanbulu! Galata je šampion, Fener predao tron uz četiri isključena igrača i Vebov krvnički potez (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pon. 25.05.15. | 21:38

Galatasarajev otpadak Mehmet Batdal presudio Fenerbahčeu i skinuo mu šampionsku krunu u potpuno ludom meču koji će se dugo prepričavati

Sve je jasno u Turskoj: Galatasaraj je šampion! Kolo pre kraja istanbulski Lavovi su osvojili titulu nacionalnog šampiona, ali kako to obično biva u ovoj ligi, odluka nije mogla da padne bez nekog haosa.

Posle jučerašnje pobede Galate nad Bešiktašem, Fenerbahče je bio pod pritiskom da danas pobedi gradskog rivala Bašakšehir u gostima i ostane u trci do poslednjeg kola. Nije uspeo, odigrao je samo 2:2 i titula je promenila vlasnika. Dosadašnji šampion nije mogao sportski da podnese gubitak titule, pa je meč u predgrađu Istanbula završio sa četvoricom isključenih igrača!

Ironija je da je Fener titulu izgubio na stadionu koji se zove po Galatinoj legendi Fatihu Terimu, a da mu je presudio bivši Galatin igrač Mehmet Batdal koji je postigao oba gola za domaći tim. Nije uspeo u dresu Galatasaraja, ali Batdal se danas svojski potrudio da ga Fenerovi navijači dobro upamte. Ali i da ispiše istoriju kluba iz predgrađa Istanbulu s obzirom da ga je doveo na korak od osvajanja četvrtog mesta i plasmana u Ligu Evrope.

Centarfor Bašakšehira je u intervalu od od 53. do 62. minuta postigao dva gola i najavio smenu na šampionskom tomu. I pre toga je njegov klub imao dobre šanse da povede. Prvo je udarcem glavom matirao Demirela, da bi devet minuta kasnije natrčao na odbijenu loptu i duplirao prednost.

Gostujući fudbaleri su uspeli da stignu do izjednačenja u finišu. Prvo je Dijego smanjio posle solo akcije, da bi Pjer Vebo u 89. minutu vratio tračak nade gostima.

U 84. minutu, Fener je ostao sa igračem manje jer je zbog udaranja  protivnika isključen Mehmet Topal. Međutim, bio je to sam uvod u haotično ponašanje gostujućih fudbalera. U 92. minutu je Bruno Alveš isključen jer je rukom zaustavio loptu na gol liniji. Zbog prigovora je isključen i Čaner Erkin, pa je Fener ostao sa tri igrača manje!

Međutim, Bašakšehir nije iskoristio poklon, pšošto je Batdal iz penala šutirao visoko preko gola.

Na kraju je Pjer Vebo postao i četvrti isklkjučeni igrač Fenerbahčea jer je ludački brutalnim startom gađao otvorenim stopalom Epureanua tačno u glavu!?

Galatasaraj je tako osvojio jubilarnu 20. titulu prvaka Turske , dok je Fener ostao na 19. Lavovi idu direktno u Ligu šampiona, Fener će u kvalifikacije za elitno takmičenje, a u Ligu Evrope će Bešiktaš i gtovo sigurno Bašakšehir i Bursa. Iz lige su ispali Erdžijes, Balikesir i Karabuk.