""
""

Hasan i Silva posekli Zmajeve (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 06.03.16. | 23:33

Bragin “Kamenolom“ večeras je progutao Portove zmajeve, a na kraju je bilo 3:1 za domaćina u jednom od derbija 25. kola portugalske Primeire.

Ništa nije večeras štimalo u redovima Porta, dok je Braga opasnim kontranapadima u paramparčad raznela sve linije gostujućeg tima.

Još jednom se pokazalo koliko je porozna odbrana Porta, a večeras ni legendarni španski golman Iker Kasiljas nije blistao. Naprotiv.

Porto je uspeo da izjednači u 86. minutu posle mnogo muke preko Maksija Pereire, ali je onda uspela da u narednih pet primi dva gola.

Veliku radost navijačima Brage doneo je Rafael Silva u 89. minutu, iako je Kasiljas reklamirao ofsajd kod sudija.

Dva minuta kasnije Bruno Martins je zaradio drugi žuti karton i isključenje, a konačan udarac Portu zadao je Alan u četvrtom minutu nadoknade.

Inače, u prvom poluvremenu nije bilo bilo golova, ali su oba tima imala poneku šansu. Prvo pravo uzbuđenje viđeno je u 71. minutu kada je Hasan doveo Bragu u vođstvo.

Srpski napadač Nikola Stojiljković igrao je za Bragu do 75. minuta, kada ga je zamenio Alan.

Trećeplasirana ekipa Porta posle večerašnjeg poraza zaostaje šest bodova za vodećom Benfikom, dok Braga zauzima četvrto mesto sa 14 bodova manje od lidera.