Fernando

Haubica Fernando! Živi san o odbrani titule (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 31.03.18. | 19:54

Sjajan, sjajan gol Spartakovog Brazilca

Taman što su u Tosnu pomislili da su obavili pola posla. Čekalo se samo da sudija odsvira kraj poluvremena. Spartak nije bio posebno opasan u prvih 45 minuta. Možda su se zato gosti i prerano opustili. Živi zid su činila samo dva čoveka. Mada... Da ih je bilo i 22 ništa ne bi vredelo. Fernando je u stopalo instalirao nekakav sistem za navođenje projektila. U dalji, golmanov ugao, ali to se ne hvata.

Torpedo 26-godišnjeg Brazilca bio je dovoljan. Spartak je sa minimalnih 1:0 slavio na Atkritje Areni i time osigurao ostanak na drugom mestu na tabeli, pa čak i zadržao šanse da u finišu sezone Lokomotivi otme tu prvu poziciju na tabeli.

Doduše, Spartak ima utakmicu više u nogama nego Lokomotiva, dve od trećeplasiranog CSKA. Dalje, Spartak nema igru. Tosno teško da bi bio savladan da nije bilo Fernanda, a on verovatno nije ni trebalo da bude na terenu, ali mu je sudija progledao kroz prste u 34. minutu kada je objektivno trebalo da mu uruči drugi žuti karton.

Oprostio mu je, a Fernando nije oprostio Spartaku. Posle tog gola sve je bilo mnogo lakše, pa je u 75. minutu drugi Spartakov Brazilac Luiz Adrijano i potvrdio pobedu aktuelnog šampiona.

Pomenimo samo još da su Marko Poletanović i Rade Dugalić bili u startnoj postavi Tosna, dok je Nikola Trujić meč presedeo na klupi, kao i Marko Petković u Spartakovom timu.