""
""

Hetafeov čas fudbala Sevilji na Koloseumu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 08.02.15. | 19:06

Kada bi momci iz predgrađa Madrida uvek igrali kao što su danas, bili bi redoivni učenici evropskih kupova

Hetafe spada u red onih manje popularnih španskih klubova čija sudbina je da vrhunac uspeha predstavlja opstanak u Primeri. Doduše, Hatafe je poslednjih nekoliko godina standardan član elite, umeo je tu i tamo da stane na žulj Barsa ili Reala, ali retko ko ovu ekipu iz predgrađa Madrida smatra opasnim rivalom.

Hetafe nema armiju navijača, jake sponzore, zvučna fudbalska imena i ne može da priušti skupa pojačanja. U poređenju sa premijerligaškim ekipama akoje imaju sličan status u svojoj zemlji, Hetafe je ubogi prosjak.

Ali, Hetafe ume da igra fudbal! Imena njihovih fudbalera nisu garant spektakla, ali kada ih bolje pogledate videćete da je reč o tehnički jako dobro potkovanoj ekipi u čijoj igri zaista možete da uživate povremeno. U to se večeras najbolje uverila Sevilja.

Osvajač Lige Evrope i jedan od cenjenijih španskih timova je dobio čas fudbala na Koloseumu Alfonso Perez. Konačnih 2:1 ne oslikava na najbolji način sliku sa terena. Hetafe je bio mnogo, mnogo bolji tim, žestoko je nadigrao Sevilju i bila bi prava nepravda da su se Andalužani izvukli sa bodom. A, malo je falilo...

Hetafe je dominaciju u prvom poluvremenu krunisao golom Alvara Vaskeza iz penala. Nastavio je domaći tim da igra svoju igru i juriša ka drugom golu, ali je Sevilja iz jedne od retkih solidnih prilika izjednačila u 66. minutu. Ubacio se iz drugog plana Krihovjak i udarcem sa ivice šesanesterca doneo gostima nezasluženo izjednačenje. Izgledalo je da će domaći tim ostati bez celog plena, ali je pravda zadovoljena u 85. minutu.

Seviljin golman Riko koji menja povređenog Beta je u jednom napadu dva puta odbranio, ali kod trećeg pokušaja nije imao šanse. Pedro Leon je natrčao na loptu i smestio ju je u mrežu za zasluženi trijumf Hetafea kojim klub iz pregrađa Madrida beži iz opasne zone.