""

Ima čak 35, a večeras ih je dao pet! Aduric je čudo iz Baskije (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 03.11.16. | 21:04

Romin popravni u Beču (2:4), Zenit prvi prošao kroz cilj u Ligi Evrope (2:1)

Šta reći za Arica Adurica osim - čudo! Iskusni golgeter postigao je svih pet golova za Atletik Bilbao protiv Genka na San Mamesu i vratio svoj klub u igru za plasman u narednu fazu takmičenja (5:3). Veliku pobedu u Beču ostvarila je Roma, koja je nadigrala domaću Austriju (2:4) i revanširala joj se za neplanirani remi od pre dve nedelje (3:3). Zenit je prvi tim u Ligi Evrope koji je obezbedio plasman u 1/16 finala Lige Evope, iako se pošteno namučio protiv Dandalka na svom terenu (2:1).

Bilo je to nestvarno veče Arica Adurica, koji je prvo postigao istorjski het-trik za svega 36 minuta, a onda je taj učinak u nastavku meča učinio još ubojitijim. Prvi gol na utakmici fenomenalni golteter je postigao u osmom, a poslednji u 94. minutu meča, od čega čak tri sa bele tačke, ali priznaćete da je i to prilično težak poduhvat. Zanimljivo, ove sezone nije dao nijedan u dosadašnjem toku Lige Evrope, ali je večeras sve nadoknadio.

Roma je večeras u Beču nadonadila propušteno od pre dve nedelje u Rimu. Domaćin je poveo na ovom meču preko Kajodea u drugom minutu, ali je to samo dodatno probudilo ekipu iz Večnog grada, koja je već do 18. minuta preokrenula rezultat, a onda u nastavku meča stigla do ubedljivog vođstva. Odličnu golgetersku formu potvrdio je i Edin Džeko, koji je postigao dva pogotka na ovom meču, za ukupno 12 u svim takmičenja sa Vučicu ove sezone.

Zenit je prvi tim u Ligi Evrope koji je izborio nokaut fazu, ali je Dandalk večeras u Sankt Peterburgu potvrdio da nije tim koji je slučajno zalutao u drugo po kvalitetu evropsko takmičenje na Starom kontinentu. Tri boda domaćinu na ovom meču domaćem sastavu obezbedio je Brazilac Đulijano de Paula, koji je postigao dva pogotka na Petrovskom, od čega i pobedonosni u 78. minutu utakmice.

LIGA EVROPE – 4 KOLO

GRUPA A

Fenerbahče – Mančester Junajted 2:1 (1:0)

Anderleht – Majnc 6:1 (2:1)
/Stančiju 9, 41, Tilemans 62, Teodričik 90, 90+5. penal, Bruno 90+2 - De Blasis 15/

Gabala – Sent Etjen 1:2 (1:1)