""

Ima i Viljareal ofanzivu BBC: Moćno izgleda! Kad će Alaves da ga da? (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 17.09.17. | 13:48

Aleksandar Katai ponovo ni na klupi, Rukavina odigrao ceo meč

Izraz su patentirali novinari privrženi Real Madridu. Imali su zbog čega. Napadački trozubac Benzema-Bejl-Ronaldo u jednom trenutku bio je toliko dominantan da je s pravom zaradio nadimak BBC, što je skraćenica za početna slova prezimena Francuza i Velšanina, odnosno imena portuglaskog asa. Posle fešte u Baskiji, španska javnosti euforično poručuje da je stvoren još jedan BBC triling. Ovoga puta u Viljarealu, pošto su Sedrik Bakambu, Karlos Baka i Samu Kastiljeho pregazili Alaves u nedeljnom matineu četvrtog kola Primere - 3:0.

Izuzetno moćno delovao je sastav Frana Eskribe na Mendizorozi. Sve vreme je napadao, stvarao šanse, koristio trapavost u poslednjoj liniji domaćina i zasluženo zabeležio drugu pobedu, pošto je minulog vikenda na Madrigalu savladao Betis.

Junak trijumfa bio je Sedrik Bakambu. Reprezentativac Konga postigao je dva gola. Prvi, doduše, tako što je lopta pogodila jednog odbrambenog igrača Alavesa i promenom smera prevarila golmana Pačeka, a drugi na pas raspoloženog Samu Kastiljeha, zaokruživši sjajnu sedmicu, jer je pogodio i u čevrtak za slavlje nad Astanom u Ligi Evrope.

Između golova Bakambua, smestio se još jedan hitac Karlosa Bake. Kolumbijac pristigao iz Milana nagoveštava da će biti veliko pojačanje Žute podmornice, koja je i igrom u polju oduševila, a posebno se istakao pomenuti Kastiljeho. Krilni vezista gostiju je osim asistencije pogodio prečku u 70. minutu, a koliko je Viljareal bio ubedljiv pokazuje podatak da su mu dva gola poništena zbog ofsajda.

U pobedničkom timu svih 90 minuta na poziciji desnog beka odigrao je Antionio Rukavina, dok se Aleksandar Katai ni četvrti put uzastopno nije našao čak ni u protokolu susreta. I podatak koji Alaves svrstava u prvog kandidata za ispadanje: jedini je tim bez datog gola od početka španskog prvenstva.