"Tuga u Čačku"

Ipak ne ide bez para, Mladost je za Borac rival iz zone sumraka

Vreme čitanja: 4min | sub. 12.12.15. | 14:55

Lučani rutinski slavili na stadionu kraj Morave. Voždovac siguran protiv Metalca, Spartak prekinuo post

Tuga u ČačkuManje od 30 kilometara razlike između Čačka i Lučana, ali Mladost kao da je sa druge planete za Borac. Drugoplasirani tim Superlige je u komšijskom derbiju 21. kola Superlige odigrao jednu od lošijih utakmica u sezone i poklekao pred gostima iz Lučana, pa prema mišljenju domaće publike i sudijskom trojkom na čelu sa Bojanom Nikolićem - 0:2 na stadionu kraj Morave.

Mladost je, naime, ostavila bolji utisak i do odlučujeg vođstva došla u razmaku od samo sedam minuta koliko je bilo potrebno Radomiru Milosavljeviću i Vladimiru Golemiću - sa penala - da dva puta matiraju Vladimira Bajića. Ali suđenje "ljudi u crnom" sve vreme je izazivalo oštro negodovanje članova stručnog štaba domaćeg tima, pa i oko 1.500 prisutnih navijača. Eskaliralo je u 67. minutu kada je Nikolić pokazao Darku Zoriću drugi žuti karton zbog navodnog simuliranja jedanaesterca. Zbog žustrih protesta isključen je i predstavnik Borca Milisav Marković, a žuti karton je dobio i rezervni golman Čačana Marko Drobnjak.

Snimak će pokazati da li je sudija oštetio Zebre, ali to svakako neće promeniti činjenicu da je Borac, uprkos utešnim pogotku Dušana Mićića, posle dugo vremena izgubio od tima koji nije iz samog vrha superligaške tabele. Poslednji poraz, naime, Čačani su doživeli od Čukaričkog, pre toga od Crvene zvezde, pa od Partizana... Morali bismo da se vratimo na početak avgusta i izgubljeni susret sa Radnikom kako bismo oslikali koliko je Borac u poslednja četiri meseca podigao formu. Ali bez para ne ide, a u Čačku se najavljuje januarski egzodus nezadovoljnih igrača. A ni Mladost im baš i nije omiljeni protivnik. Ova današnja joj je šesta u poslednjih sedam duela sa Borcem. U poslednjih 14 čak 11 puta slavilo se u Lučanima. Stoga zvižduci za domaće na poluvremenu, ali i aplauzi na kraju kao posledica revolta zbog spornog suđenja.

Milorad Kosanović nije želeo da ih komentariše.
"Nismo se od publike oprostili pobedom. Jer smo loše krenuli i mučili smo se prvo poluvreme. Ličili smo na sebe tek u drugom delu".

Ništa posebno rečitiji nije bio ni Nenad Milovanović.
"Odlično smo ušli u utkamicu. Sprečili smo kretanje igrača Borca i stigli do dva gola prednosti. Posle toga nisam u potpunosti zadovoljan, jer je bilo prostora da iz kontre damo još koji gol".Radost Zmajeva

Zanimljivo, crveni karton zbog simuliranja prekršaja za najstrožu kaznu viđen je i na Voždovcu, dobio ga je Nenad Marinković, ali su Zmajevi tada već imali 1:0 protiv Metalca, koji ni sa igračem više u poslednjih 25 minuta nije uspeo da nadoknadi zaostatak. Strelac za Voždovac, apsolutno dominantan tim na terenu dok je bilo 11 na 11, bio je Obiora Odita. Nigerijskom napadaču bio je to peti gol u ovoj prvenstvenoj sezoni, treći u poslednjih pet kola. Asistent je bio 25-godišnji Miloš Radivojević, koji je jutros pre početka utakmice položio i poslednji ispit (informatiku) na Višoj poslovnoj školi.

Slavilo se i u Subotici, pošto je Spartak prekinuo post taman što je on mogao da zakorači u baksuznih 13 kola bez pobede. Novi Pazar je nadigran po gustoj magli na Gradskom stadionu, a strelci su bili Stefan Ilić i Đorđe Ivanović. Prvenac Spartaka još od 30. avgusta i susreta sa Vojvodinom. I tek treća pobeda u sezoni za tim koji je i dalje poslednji na tabeli, barem dok se ne vidi hoće li uroditi plodom njegova žalba na kaznu FSS oduzimanjem četiri boda zbog igranja sa rezervnim timom protiv OFK Beograda.

Kad smo već kod OFK Beograd, Romantičari su pretrpeli i treći uzastopni poraz na Omladinskom stadionu i to bez postignutog gola. Javor je na Karaburmi zasluženo slavio minimalcem od 1:0. Jedini gol na utakmici, baš u trenucima kada je do tada inferiorni OFK Beograd pojačavao tempo, postigao Husnedin Gafurov na pas Jovana Đokića, koji je povukao kontru Ivanjičana. Rezultat - prva pobeda Javora posle 11 kola!
"Kvalitetno smo odigrali prvo poluvreme, ali bez golova. Mislim da smo bili bolji. Imali smo dosta šansi, kontrolisali utakmicu. Drugo poluvreme je bilo nešto lošije. Ali sa dosta šansi na obe strane, mi smo svoje iskoristili, uspeli da postignemo gol i pobedimo", smireno je komentarisao Aleksandar Janjić, trener pobedničkog tima.

Miodrag Radanović vrlo razočaran. Zbog jednog detalja posebno...
"Imali smo jedan peh pre početka utaklmice. Gojkov je povredio rame. Posle smo gledali šahovsku partiju. Nismo uspeli da iskoristimo šanse i izgubili smo. Posebno teško mi pada ovaj poraz zato što u 28 godina dugoj karijeri nikad nisam izgubio dve utakmice za redom na domaćem terenu".