"Marsel Rise"

Jarčevi kidišu kao zveri: Presing, presing i samo presing (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 08.03.15. | 17:31

Keln zgazio Ajntraht iz Frankfurta 4:2, za 10 minuta postigli tri gola, lob Dejversona

Marsel RiseKada je Bajer iz Leverkuzena pre nekoliko dana pobedio Atletiko Madrid njihovim oružjem, stalnim pritiskanjem protivnika, to je bilo veliko iznenađenje, a nisu samo Farmaceuti preuzeli recept šampiona Španije u Nemačkoj, Keln je neverovatnim presingom uspeo da pregazi Ajntraht iz Frankfurta – 4:2 (1:0).

Prvo poluvreme je ipak prošlo u znaku fudbalskog umeća, a ne fizičke dominacije i jedini gol u prvih 45 minuta je bila demonstracija brzog razmišljanja i tehnike Brazilca Dejversona pošto je lobovao istrčalog golmana.

Aleksander Majer je bio retka svetla tačka u gostujućoj ekipi i u 58. minutu je izjednačio rezultat, njegov drugi gol, ipak nije imao značaj pošto su Jarčevi od 72. do 82. minuta delovali kao zveri.

Prvo je Marsel Rise ostao sam na ivici kaznenog i snažnim udarcem ponovo doneo prednost svojoj ekipi. Onda su usledila dva identična gola posle kidisanja ofanzivnih igrača Kelna na zadnju liniju zbunjenih gostiju, a Juja Osaka i Antoni Udža su zabeležili pogotke. Nigerijac je na bizaran način proslavio gol pošto je vukao maskotu kluba, jarca, za rogove.

Trener Kelna Peter Šteger je prethodnih dana verovatno imao samo jednu krilaticu – „Presing, presing i samo presing“. I za to je dobio gaženje rivala koju nije umanjio ni gol Majera u sudijskoj nadoknadi sa bele tačke i isključenje Kevina Vimera.