""

Jokanović - Stojković 3:2! Kiksnuo Njukasl, ali i Brajton (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 14.02.17. | 22:49

Zanimljivo veče u Čempionšipu. Mitrović igrao 76 minuta u remiju Svraka

Dok je većina ljubitelja fudbala pratila šta se događa na najvećoj sceni Lige šampiona, na Ostrvu se igrao Čempionšip. Igralo se 11 utakmica, a najjači utisak ostavile su dve prvoplasirane ekipe na tabeli, Njukasl i Brajton, koji su kiksnuli.

Njukasl je remizirao na gostovanju Noriču gde je igrao 2:2 iako je poveo već posle 23 sekunde. Stelac je bio Ajoze Perez. Ipak, domaći sastav je uspeo da preokrene golovima Marfija i Džeroma koji se ušetao u gol posle katastrofalne greške golmana Darloua. Aleksandar Mitrović je bio starter, a u igri je bio do 76. minuta kada ga je zamenio Dvajt Gejl.

Golmane, ko te ovome naučio? (VIDEO)

A, večeras su se susreli i Fulam koji predvodi Slaviša Jokanović i Notingem Forest na čijem se golu posle duže vremena našao Vladimir Stojković. Fulam je slavio s 3:2, a utakmicu je presudio autogol Hobsa u 72. minutu. Fulam se sa ovi tri boda približio 6. mestu koje vodi u plej-of za odlazak u Premijer ligu.

Kao što je Njukasl kiksnuo, to je uradio i drugoplasirani Brajton koji je na svom terenu igrao protiv Ipsviča 1:1. Mogao je Brajton i da izgubi, ali ga je spasao Hemed koji je izjednačio s bele tačke u 29. minutu. Tako je ostalo do kraja utakmice.

To je iskoristio Hadersfild koji je slavio na gostovanju Roteramu s 3:2 i sa ova tri boda je došao na četiri boda od Brajtona i pet daleko od Njukasla.