Jordan prvi došao do nokaut faze Azijskog kupa

Vreme čitanja: 1min | čet. 10.01.19. | 16:45

Jordanci slavili sa 3:1 u drugom kolu i zadržali maksimalan učinak

Reprezentacija Jordana prva se plasirala u nokaut fazu Azijskog kupa u Ujedinjenim Arapskim Emiratima! Popularni Vitezovi su u Al Ainu pobedili Siriju sa 2:0 u drugom kolu B grupe i zadržali maksimalan učinak.

Jordanci su bili bolji tim, a praktično su već u prvom poluvremenu rešili pitanje pobednika. A mogli su na kraju da slave i ubedljivije.

Bilo je doduše i nekih komičnih situacija na ovoj utakmici, pogotovo kada su Jordanci izvodili slobodan udarac u 16. minutu. Biće to moraju još malo da vežbaju ovaj segment za sledeće mečeve.

Ipak, u 26. minutu fudbaler kiparskog APOEL-a Musa al Tamari je bio najviši u skoku posle kornera sa leve strane i glavom zatresao mrežu.

Konačan rezultat postavio je Tarek Hatab dva minuta pre kraja prvog poluvremena.

Uprkos današnjem porazu, Sirija i dalje ima teoretske šanse za plasman u nokaut fazu, pošto dalje idu po dve prvoplasirane ekipe iz svake grupe, kao i četiri najbolja trećeplasirana tima.