""

Jorović srušio Megu u Laktašima

Vreme čitanja: 2min | sub. 20.12.14. | 18:46

Krka slavila protiv Olimpije, Cibona protiv Levskog

Igokea je došla do četvrte pobede u sezoni. Ekipa Mege nije bila dovoljno jaka u Laktašima, a to je iskoristio sjajni Branko Jorović sa 18 poena i devet skokova. Konačni rezultat bio je 70:63 (22:17, 16:17, 11:6, 21:23) za domaće.

U prvoj četvrtini tim iz Republike Srpske stavio je do znanja klincima iz Sremske Mitrovice da će im biti teško na ovom vrućem gostovanju. Katnićeve i Dragovićeve trojke bile su dovoljne kako bi se na prvu pauzu otišlo sa +5.

U drugom periodu Mega je igrala bolje u odbrani, ali joj napad nije funkcionisao. Postigli su svega 34 poena za poluvreme. Onda je usledila užasna treća četvrtina u kojoj su oba tima zajedno postigla svega 17 poena, od čega Mega 6.

Do kraja je Igokea lagano čuvala tu prednost.

Najbolji u timu Igokee bio je sjajni Branko Jorović sa 18 poena i devet skokova, dok su još trojica ubacila po deset poena. U poraženom timu, Rade Zagorac je postigao 19 poena, dok je Nikola Jokić dao 13, uz osam skokova.

Cibona je lagano savladala Levski u Bugarskoj rezultatom 74:64, dok je Krka posle sjajne predstave u poslednjoj deonici uspela da pobedi u slovenačkom derbiju ekipu Olimpije sa 71:54.