"Patrik Ebert slavi sa saigračima"

Kajzer Patrik obradovao Đuku (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 12.01.13. | 18:32

Nemac sa dva gola i asistencijom doneo Valjadolidu prvu pobedu posle četiri sušna kola

Patrik Ebert slavi sa saigračima

Kraj božićnog posta za Miroslava Đukića došao je sa par dana zakašnjenja, pošto se Patrik Ebert probudio iz zimskog sna i maestralnom partijom protiv Majorke doneo Valjadolidu prvu pobedu u poslednjih pet kola – 3:1 (1:1).

Ebert je projektilom u 22. minutu načeo goste sa Baleara, ali je pogodak Viktora naterao domaće da se dodatno namuče ne bi li sačuvali tri boda na stadionu Hoze Zorilja.

Trud se, ipak, isplatio pošto je nemački fudbaler, Đukino otkrovenje iz letnjeg prelaznog roka (Ebert je je kao slobodan igrač stigao iz Herte), u samom finišu prosto eksplodirao.

Prvo je u 88. minutu matematički preciznim pasom proigrao Oskara Gonzalesa za 2:1, da bi duboko u sudijskoj nadoknadi još jednom primorao Dudua Autea na kapitulaciju i makar privremeno izdigao Valjadolid do 10. mesta na tabeli.

Takođe je i donekle objasnio loše rezultate Đukinih pulena u poslednje vreme, s obzirom da je Ebert zog povrede butnog mišića bio van stroja od 8. decembra. Slučajnost ili ne, tek njegova pauza se poklopila sa periodom loših rezultata Valjadolida.