""
""

Kakav Plzenj, strašan Plzenj!

Vreme čitanja: 1min | sre. 17.01.18. | 18:09

Češki šampion preokretom pobedio Bazela koji će igrati u osmini finala Lige šampiona

Protivnik Partizana u šesnaestini finala Lige Evrope, češki Plzenj pobedio je na priprema u Španiji prvaka Švajcarske Bazel sa 2:1.

Česi su do trijumfa došli posle preokreta, a nije zgoreg podsetiti da je Bazel učesnik osmine finala Lige šampiona u kojoj će odmeriti snage sa Mančester Sitijem.

Počelo je dobro za Bazel koji je poveo u 17. minutu pogotkom Kevina Bua, veziste koji je bio poprilično standardan u prvom delu sezone.

Češka mašina je proradila tek u drugom poluvremenu, ali je pokazala da je i te kako opasna. Izjednačio je Marek Bakos iz penala u 49. minutu, a pobedu Plzenju doneo je Ales Čermak osam minuta kasnije.

Prvi meč između Partizana i Plzenja igra se 15. februara u Beogradu, a revanš je sedam dana kasnije u Češkoj.