""
""

Kasaev pokrenuo Lokomotivu u gradskom derbiju (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 30.11.14. | 13:29

Lokomotiva odigrala i devetu utakmicu bez poraza i uključila se u borbu za mesto koje vodi u Ligu šampiona

Danas se u Moskvi raduju navijači Lokomotive! Klub ruske železnice u gradskom derbiju savladao je ekipu Spartaka sa 1:0 u utakmici 15. kola ruske Premijer lige i najavili borbu za Ligu šampiona.

Železničarima je ovo bio deveti meč bez poraza u svim takmičenjima i sada su se probili do četvrtog mesta na tabeli ruskog šampionata.

Lokomotiva je imala prvu šansu u ne baš preterano zanimljivom prvom poluvremenu. Igrao se 12. minut, kada Dejm Ndoje bio zamalo neprecizan ispred gola Spartaka.

Spartak je na to odgovorio u 36. minutu, posle kornera, kada je Kvinsi Promes mogao da zatrese mrežu, ali mu nije pošlo za rukom.

Sjajnu priliku na početku drugog poluvremena imala je Lokomotiva. U 56. minutu Aleksandar Samedov je dobro šutirao sa ivice kaznenog, ali je Rebrov odlično intervenisao i izbio loptu u korner. Imao je Samedov posle toga još jednu priliku, ali se nije baš proslavio.

Kada su domaći navijači već polako počeli da se mire sa mogućnošću osvajanja samo jednog boda protiv gradskog rivala, imali su razloga za slavlje. Kasaev je sa levog krila uputio centaršut na koji niko nije reagovao, što je zbunilo golmana Spartaka i lopta je završila u mreži.