"SATORANSKI"

Katalonci lagano preskočili Kaunas, Žalgirisov san o četvrtfinalu se završio

Vreme čitanja: 2min | sre. 25.03.15. | 20:49

Porazom na svom terenu od Barselone, domaći tim je izgubio i teoretske šanse za prolaz u narednu fazu Evrolige...

SATORANSKIŽalgiris nije uspeo da bude dostojan rival velikoj Barseloni u premijernom duelu 12. kola Evrolige. Uprkos fantastičnoj partiji Džejmsa Andersona (24 poena) koju smo i najavili u našoj rubrici MOZZART kalkulator, Barselona je dobila svaku četvrtinu sem poslednje i slavila sa 83:72 (22:16, 20:17, 23:20, 18:19).

Barselona je zacrtala jedno od prva dva mesta u grupi E, zato što ona donose prednost domaćeg terena u četvrtfinalu Evrolige. Kako joj Makabi diše za vratom, Barsa je morala da dobije meč u Kaunasu, dok se domaći Žalgiris borio za goli život, s obzirom da je poraz značio eliminaciju iz daljeg takmičenja.

No, Litvanci nisu imali snage ni kvaliteta da se suprotstave moćnom rivalu iz Katalonije. Ćavi Paskval je uspeo čak i u nameri da odmori sve ključne igrače, pa se može reći da su Katalonci do pobede došli sa pola gasa. Briljirali su Abrines, Satoranski i Plajs, a nijedan košarkaš u gostujućem sastavu nije odigrao više od 25 minuta.

S druge strane, Džejms Anderson je još jednom pokazao klasu. Pogodio je četiri trojke, postigao 24 poena, ali nije mogao sam protiv španske mašinerije. Imao je pristojnu pomoć u Arturasu Milankisu koji je ubacio 12 poena, ali to su bila praktično jedina dvojica raspoloženih u domaćev sastavu, što nije dovoljno ni da se dobije neki lošiji rival, a kamoli velika Barselona.