""
""

Koliko strpljenja gazda Valensije imaju za Nevila? Slepi miševi su baš katastrofa (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 10.01.16. | 17:58

Svanulo je i fudbalerima Sosijedad i to na račun očajne Valensije. Baskijski klub na svom terenu je pobedio Slepe miševe sa 2:0 u utakmici 19. kola Primere i konačno pobegao iz opasne zone na tabeli.

Izgleda da ćemo pre dočekati Godoa, nego da Valensija pobedi u Primeri pod vođstvom trenera Gerija Nevila. Ovo mu je bila peta utakmica zaredom bez trijumfa.

Navijači Sosijedada, sa druge strane konačno su dočekali da posle pet utakmica zaredom, vide svoj tim kako stavlja tri boda u džep.

Međutim, do trijumfa je baskijska ekipa došla teže nego što to može da se zaključi po konačnom rezultatu.

Čekala je publika na pogotke čak do 79. minuta, a onda je za veoma kratko vreme, u razmaku od tri minuta, dva puta skakala na noge.

A zaslužan za to bio je dvostruki strelac Žonatas, koji je letos došao u Sosijedad sa kojim je potpisao petogodišnji ugovor.

Da stvar bude zanimljivija, večeras je Žonatasu kod oba gola asistirao raspoloženi Karlos Martins koji je još jednom pokazao da ume itekako kvalitetno da centrira.

Inače, ovo je Sosijedadu bila četvrta uzastopna pobeda na stadionu Anoeta nad Valensijom u prvenstvenim utakmicama.

A kada pričamo o gostujućim Slepim miševima i njihovom treneru Nevilu, valjalo bi napomenuti da je Englez jedina dva trijumfa ostvario u Kupu kralja.

Otuda i ne čudi podatak da je ekipa Valensije posle ovog poraza pala na 10. mesto na tabeli sa tendencijom da se situacija pogorša.