""

Konačno Espanjol! Iz ofsajda... (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 18.09.17. | 22:48

Prvenac Katalonaca protiv Selte nije baš bio regularan

Espanjol je u četvrtom kolu Primere upisao prvu pobedu u sezoni. Posle dva poraza i jednog remija, Katalonci su na svom terenu savladali Seltu sa 2:1 kojoj start sezone takođe nije počeo prema očekivanjima. Selta ima tri poraza na četiri utakmice...

Prva pobeda Espanjola u sezoni će ipak ostati pod znakom sumnje u regularnost. Videći gol domaćeg tima je postignut posle očiglednog ofsajda. Istina, bio je Espanjol bolji rival, ali ko zna šta bi bilo da taj gol nije priznat.

Sporni detalj meča se desio već u 10. minutu kada je Đerar Moreno primio loptu iza leđa odbrane Selte, okrenuo se, namestio se na šut i pogodio. Uzalud su bili protesti gostujućih fudbalera...

Vođstvo je dalo krila domaćim igračima koji su u 24. minutu stigli do 2:0. Sevnula je brza kontra, a egzekutor je bio Pablo Pjati.

Espanjol je dominirao u prvom poluvremenu, gosti skoro da nisu pripretili osim jednog solidnog pokušaja Aspasa.  Selta je krenula konkretinije i agresivnije u drugom poluvremenu i Espanjol je počeo da se brani. Kabral je u 67. minutu pogodio stativu Espanjolovg gola, a samo dva minuta kasnije je stigao zasluženi pogodak za Unzueov tim. Pjone Sisto je pogodio sa distance i oživeo nadu Selte.

Napadali su gosti do kraja, pokušavali, ali je Espanjol uspeo da se odbrani i dođe do prvenca u sezoni.