""

Konačno! Marselj pobedio, Žinjak doneo tri boda sa penala

Vreme čitanja: 2min | ned. 10.11.13. | 18:52

Tim sa Velodroma na jedvite jade savladao poslednjeplasirani Sošo - 2:1

Pre samo četiri dana ekipa Elija Bopa namučila je moćni Napoli, a danas umalo da ostane bez bodova u susretu sa poslednjeplasiranim timom francuskog šampionata Sošoom. Tim sa Velodorma uspeo je da slavi pobedu, ali tek nakon dosuđenog penala u 82. minutu, koji je u pogodak pretvorio Pkej-Andre Žinjak - 2:1.

Francuski reprezentativac sam je iznudio najstrožu kaznu, pošto je posle njegovog udarca lopta pogodila u ruku, prilikom uklizavanja, jednog defanzivca gostujuće ekipe. Žinjak je namestio loptu na belu tačku i rutinskim udarcem po sredini gola pogodio za 2:1.

Marselj je na ovoj način prekinuo seriju od šest utakmica bez pobede u svim takmičenjima i koliko-toliko uhvatio priključak sa vodećim ekipama u Ligi 1. S druge strane, Sošo ostaje zakovan za dno tabele.

Prednost domaćinu danas je doneo mladi Tovan već u četvrtom minutu igre na asistenciju Mendija, n Na 1:1 poravnao je Majuka na isteku sata igre, kada je posle sjajnog udarca pogodio mrežu Mandande. Penal za Marselj usledio je u pravom trenutku, pošto izabranici Elija Bopa u završnim minutima nikako nisu uspevali da izgrade osmišljenu akciju. Štaviše, Sošo je u nekoliko navrata bio bliži preokretu, nego domaćin očekivanom trijumfu.

Nekadašnji šampion Evrope tako je donekle popravio međusobni skor sa Sošoom, koji je do ovog susreta od od istog rivala izgubio samo jednom u prethodna četiri meča...

LIGA 1 – 13. KOLO:

Monako – Evijan 1:1 (1:1)