""

Konačno! Posle 59 šuteva PSV dao gol?! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 10.12.16. | 21:51

A NEC večeras dao tri komada iz dva udarca u okvir gola...

Mnogo teže nego što se očekivalo, ali jako važni bodovi su tu! PSV je slavio protiv fenjeraša Go Ahed Iglsa sa 1:0 i ostao u trci s Ajaksom i Fajenordom

Posle tri remija u poslednja četiri kola i samo jednog datog gola na tim utakmicama, odnosno remija bez golova u Ligi šampiona sa Rostovom, evidentno je bilo da ekipa Filipa Kokua ima velikih problema sa relizacijom. Tako je bilo i večeras. Jedna od najlošijih odbrana lige odolevala je sve do 68. minuta. Tada je konačno Sim De Jong uspeo da pronađe jednu pukotinu u zadnjoj liniji gostiju i postigne gol vredan tri boda.

PSV je dominirao tokom svih 90 minuta. Dovoljno je reći da su domaći imali čak 32 kontakta sa loptom u šesnaestercu Go Aheda za prvih 45 minuta - za razliku od gostiju koji nisu imali nijedan u golmanskomn prostoru domaćina - no to nije donelo konkretne rezultate sve do pomenutog 68. minuta.

A sada još frapantniji podatak - taj gol De Jonga je jedini iz 59 uzaludnih pokušaja fudbalera PSV-a u savim takmičenjima u poslednjih 250 minuta?!

A za razliku od PSV-a koji daje jedan gol iz 59 pokušaja, igrači NEC-a otišli su u drugu krajnost. Oni su večeras dobili sa 3:0 De Hag, sva tri gola dali su u prvom delu, a zanimljivo da su u okvir gola uputili samo dva šuta. Naravno, treći gol postignut je tako što je sopstvenu mrežu pogodio jedan fudbaler gostujućegh tima...

Herenven koji se jako dobro kotira ove sezone ostvario je novi trijumf posle nekoliko loših rezultata. Pao je Ekscelzior (2:1) u čijem timu nije bilo Danila Pantića.