""
""

Korak bliže tituli: Benfika lagano preslišala Nasional, Porto nema prava na grešku (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 04.04.15. | 19:57

Domaćin je čitav posao u Lisabonu rešio već nakon pola sata igre, nakon čega je sve bilo znatno lakše za izabranike Žorža Žesusa - 3:1

Nasional je imao tu čast da postane prvi tim u portugalskoj Primeiri koji je uspeo da postigne gol protiv Benfike na Lužu, ali je od osvajanja i jednog boda bio miljama daleko. Domaćin je lagano ispunio svoje planove i došao do tri veoma značajna boda u šampionskoj trci sa Portom - 3:1 (2:0).

Domaćin je čitav posao u Lisabonu rešio već nakon pola sata igre. Goste je prvi načeo dvostruki strelac Žonas, koji je mrežu Nasionala prvi put pogodio u 21. minutu, dok je devet minuta kasnije Lima povisio na 2:0 i praktično rešio pitanje pobednika.

Žonas se u 59. minutu potrudio da pobedu svog tima učini i ubedljivijom, ali je Tijago Rodriges u 74. uspeo da poraz svog tima učini znatno prihvatljivijim.

Izabranici Žorža Žesusa zadali su tako domaći zadatak Portu, koji pod velikim pritiskom i moranjem ulazi u okršaj sa Estorilom u ponedeljak.