""

Kriza drma Fajenord! Albanac sa Kosova zaledio Roterdam (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 30.10.16. | 16:25

Herenven oteo bod lideru fenomenalnim pogotkom mladog napadača

U devet uzastopnih kola Fajenord je zabeležio svih devet pobeda i imao 27 bodova, ali posle drugog vezanog remija u Erediviziji i to na domaćem terenu uplaila se crvena lampica na De Kajpu. Ako je prošlonedeljni remi sa Ajaksom (1:1) bio očekivan, ovaj današnji sa Herenvenom (2:2) sigurno nije, bez obzira što su igrači Fajenorda mislima već u Ligi Evrope gde ih u četvrtak očekuje duel sa Zorijom u Ukrajini.

Danas su očajno ušli u meč što je gost iskoristio i preko Iranca Gučanedžada stigao do rane prednosti. Bio je to otrežnjujući potez za domaćine koji su zaigrali kako prepoznatljivo, a preko Nikolaja Jorgensena i desnog beka Rika Karsdorpa uspeli su da preokrenu i na poluvreme odu sa prednošću od 2:1. Verovatno niko u Roterdamu nije slutio da su to bili i poslednji pogoci domaćina danas, ali je upravo to bio slučaj.

Čim je krenulo drugo poluvreme Albanac rodom sa Kosova Zeneli šokirao je De Kajp posle kontre i utišao brojnu Fajnordovu publiku pogotkom za 2:2. Sjajno je zategao ovaj fudbaler desnicu sa ogromne udaljenosti, zaista postigao retko lep gol i doneo bod svom timu. Bila je milina gledati igrače Herenvena u tim trenucima jer su leteli po terenu danas i nekako su zaslužili da neporaženi napuste teren lidera Eredivizije.

Nije Fajenord stvorio do kraja nijednu priliku za gol, a mogao je u finišu da izgubi i taj jedan bod jer su gosti imali dobre prilike iz kontri. Na kraju, najpravednijih 2:2 kojima se obradovao Ajaks jer se približio velikom rivalu na samo tri boda.