""
""

Kubanj je tvrd orah, ali za Maurisijevu majstoriju nije bilo leka! Zenit posle produžetaka u polufinalu Kupa (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 28.02.16. | 20:40

Pobednik susreta Dinamo Moskva - Amkar ide na noge timu Andrea Vilas Boasa

Tradicija se nastavila - kada Zenit i Kubanj odmeravaju snage u Sankt Peterburgu drama traje do poslednje sekunde. Dokaz ove tvrdnje leži u podatku da je više od dva gola palo pre petnaest godina, a najčešće je samo jedan gol odlučivao pobednika, dok su neretko na semaforu ostajali i „krompirići“. Tako je bilo i u okršaju četvrtfinala ruskog Kupa, gde je Zenit slavio tek posle produžetaka i to evrogolom Maurisija u 104. minutu meča – 1:0.

Kubanj je još jednom pokazao da je tvrd orah za preskupi tim Andrea Vilas Boasa, ali rešenja za lepoticu koju je spremio Maurisio zaista nije bilo leka. Posle slobodnog udarca sa nešto više od 20 metara od gola brazilski vezista poslao je neodbranjiv hitac pod prečku, a golman Belenov mogao je samo nemo da posmatra kao se lopta polako spušta niz mrežu.

Zenit je tako stigao do zasluženog trijumfa, s obzirom na to da je tokom 120 minuta igre bio znatno konkretniji i opasniji, dok se Kubanj mahom branio.

Ekipa iz Sankt Peterburga će u polufinalu igrati sa pobednikom duela Dinamo Moskva - Amkar.