""

Kvalifikacije: Albanska čekalica u Crnoj Gori, Radnik naivno ispao, moćni Kairat (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 07.07.16. | 20:20

Širak na penale u drugo kolo, još jedan uspeha za Gibraltar

Čukarički je u Kazahstanu započeo seriju od 43 revanš meča koji se danas igraju u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope. Posle Brđana, još nekolicina klubova je ozbezbedila plasman u drugo kolo kvalifikacija u utakmicama odirganim u popodnevim terminima.

Radnik iz Bijeljine nije uspeo da ispiše istoriju u debitanstkom učešću u Evropi. Posle 0:0 na gostovanju bugarskom Beroeu, Radnik je danas u Banjaluci kapitulirao na prilično naivan način. Tim iz Bijeljine je počeo dobro, bio ravnopravan rival do 80. minuta, ali je onda platio skupu cenu pada koncentracije. Počanski je u 80. minutu promešao odbranu Radnika i postigao lep gol, da bi samo minut kasnije sevnula kontra Bugara za konačnih 0:2.

Još gore je prošao i Rudar iz Pljevalja. Na stadionu u Nikšiću, Crnogorci su dočekali albanski Kukeši posle 1:1 u prvom meču. Rudar je bio za nijansu bolji rival, imao više od igre, imao i igrača više od 65. minuta, ali su Albanci iz jedinog šuta ka golu uspeli da preko Gurija postignu gol vredan pobede i prolaska u narednu rundu.

Kazahstanski Kairat je pružio najubedljiviju partiju dana. Posle minimalne pobede u gostima nad albanskom Teutom, Kazahstanci su danas pregazili istog rivala na svom terenu i sa 5:0 moćno zakoračili u drugu rundu kvalifikacija. Nefči je doživeo iznenađujući poraz na svom terenu od Balzana sa Malte (1:2), ali zahvalujući ubedljivijoj pobedi u prvom meču, nije eliminisan.

Posle plasmana šampiona Linkolna u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, još jedan klub iz Gibraltara je napravio veliki rezultat. Koledž Evropa je poražen u Jermniji od Pjunika (1:2), ali je zahvaljujući pobedi 2:0 od pre sedam dana uspeo da obezbedi plasman u naredno kolo. Bolje sreće od Pjunika je bio drugi jermenski predstavnik - Širak. On je posle boljeg izvođenja penala eliminisao Dilu Gori iz Gruzije.

1. kolo kvalifikacija za Ligu Evrope (revanš mečevi)

Ordabasi (Kazahstan) - Čukarički (Srbija) 3:3 (1:3) - prvi meč 0:3
Širak (Jermenija) - Dila Gori (Gruzija) 1:0 (0:0) penalima 4:1 - 0:1
Kairat (Kazahstan) - Teuta (Albanija) 5:0 (2:0) - 1:0
Spartak Mijava (Slovačka) - Admira (Austrija) 2:3 (1:2) - 1:1
Samtredija (Gruzija) - Gabala (Azerbejdžan) 2:1 (1:1) - 1:5
Dačija (Moldavija) - Kapaz (Azerbejdžan) 0:1 (0:0) - 0:0
Pjunik (Jermenija) - Koledž Evropa (Gibraltar) 2:1 (1:1) - 0:2
Jelgava (Letonija) - Breidablik (Island) 2:2 (1:2) - 3:2