"Adamović prima čestitke od saigrača"

Kvalifikacije za Ligu Evrope: Granata zemlja-vazduh iz desnice Adamovića! Debrecin dao devet golova, Kairat izgubio (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 23.07.15. | 19:05

Srbi uspešni u revanšima, dalje prošli Rašović, Brković, Jovanović, Marković i Despotović

Adamović prima čestitke od saigračaAIK, Kairat, Dinamo iz Minska i Debrecin prvi su timovi koji su obezbedili plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope. Od do sad završenih revanš susreta oči najviše bode rezultat iz Mađarske, gde je Debrecin iskalio bes na nejakim Skontom iz Rige, postigao čak devet golova i tako superiorno umarširao u narednu rundu - 9:2.

Potpunu dominaciju, izraženu kroz činjenicu da su čak 23 puta šutirali kao golu rivala, fudbaleri Debrecina krunisali su visokim procentina realizacije, uz napomenu da je već do kraja prvog poluvremena čak pet loptu završilo u mreži Letonaca. Interesantno, jedan od strelaca na ovom meču, početkom drugog poluvremena bio je nekadašnji defanzivac kulskog Hajduka i Smedereva Dušan Brković, dok je 90 minuta na sredini terena odigrao Aleksandar Jovanović.

I Srbi iz Minska imali su razlog za zadovoljstvo. Vuk Rašović na klupi, Ljubiša Ranković u ulozi pomoćnog trenera i Nenad Adamović kao kreator igre, srušili su bugarski Beroe i posle 1:1 u gostima sigurnim trijumfom ubezbedili dvomeč sa švajcarskim Cirihom - 4:0. Drugi gol za Dinamo na ovom meču postigao je upravo Nenad Adamović u 58. minutu pošto je sa 30 metara savladao golmana Aleksandra Čanovića. Za igru je posebno bio raspoložen nekadašnji napadač zagrebačkog Dinama Fatos Bećiraj, strelac dva gola.

Kazahstanski Kairat, koji je u minuloj rundi eliminisao Crvenu zvezdu, nije imao problema da sačuva 3:0 iz prvog susreta sa jermenskim Alaškertom. Domaćin je, doduše, poveo u 28. minutu, ali je Žerar Gou u trećem minutu nadoknade poravnao na 1:1, a Alaškertu za utzehu ostaje pobedonosni gol u 90+4. Štoper Žarko Marković igrao je 85 minuta, dok je Đorđe Despotović ušao u 71. minutu umesto Rijere.

Veliki rezultat napravila je i Omonija sa Kipra. Golom Šeridana još u osmom minutu tim iz Nikozije je došao do prednosti i nije je ispuštao do kraja meča. Za totalni delirijum vatrenih domaćih navijača. Vaduz je rutinski odradio posao protiv Nome Kalju.