"Jambere i Ibrahimović u duelu"

Lako je dobiti Čelsi sa igračem manje, ali ni Ibrakadabra nije dovoljan za bod protiv Bordoa: Poraz PSŽ-a (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 15.03.15. | 18:57

Dva gola Šveđanina, povreda Davida Luiza, povećan ulog za derbi Marselja i Liona

Jambere i Ibrahimović u dueluPodvig u Londonu je već zaboravljen. Fudbaleri Pari Sen Žermena nisu pustili svojim navijačima da uživaju u uspehu protiv Čelsija ni nedelju dana pošto su ih porazom protiv Bordoa 3:2 vratili u realnost Lige 1, konstantno posrtanje i realnog straha da titula neće ostati na Parku prinčeva.

Sveci mogu da se vade na umor zbog meča sa produžecima u sredini nedelje, ali im neće biti oprošteno. Žirondinci su u potpunosti nadjačali goste u prvom poluvremenu i Parižani su u prvih 45 minuta uputili samo jedan udarac ka golu domaćina. Bordo je kaznio PSŽ njegovim oružjem i u 18. minutu golom glavom Ludovika Sanea posle kornera poveo.

Zlatan Ibrahimović je nepravedno mogao da bude glavni krivac za ispadanje francuskog tima iz Lige šampiona, a na meču sa Bordom je pokazao svoju vrednost ekipi – na startu drugog poluvremena je iskoristio svoje duge noge da prevari golmana i štopera Bordoa za 1:1.

U prvom poluvremenu zbog povrede je igru morao da napusti David Luiz, a izostanak Brazilca je prilično poremetio zadnju liniju Parižana što je iskoristio Vabi Hazri u 70. minutu. Ibrakadabra je postigao i drugi gol Parižana u 85. minutu sa bele tačke kako bi barem malo spasao trenera, ali Zumane Kamara definitivno ne može da nadomesti Luiza te je Dijego Rolan samo tri minuta kasnije potvrdio poraz PSŽ-a.

Poraz PSŽ-a znači da će eventualna pobeda Marselja ili Liona u večerašnjem derbiju imati duplu vrednost. A novi neuspeh će opet ići na konto trenera Lorana Blana, i to na njegovoj 100. utakmici na klupi kluba, te ni ne čudi što mu uprava već aktivno traži zamenu.

LIGA 1 - 29. KOLO:

Monako - Bastija 3:0 (1:0)