""
""

LE: Brdo iznenađenja - nijedna pobeda domaćina! Zablistao bivši zvezdaš Vered, Kiprani i Rusi pevali Srbiji i Kosovu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 28.07.16. | 20:57

Šta je danas sa favoritima?

Dosta iznenađenja u prvim mečevima trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope! Činjenica da nijedan domaćin nije ostvario pobedu u prvih 11 mečeva dana valjda dovoljno govori?!

Jedna od najozbiljnijih ekipa u ovoj fazi takmičenja - Lil, odigrao je samo 1:1 sa Gabalom. Štaviše, gosti su dugo vodili, da bi Mendes izjednačio početkom drugog poluvremena i postavio konačan rezultat. Još gore od Lila prošli su Geteborg i bečka Austrija. Jedan od najvećih švedskih klubova izgubio je kod kuće od Helsinkija (1:2), baš kao i Austrijanci, kojima je glave došao Spartak iz Trnave (0:1).

Za nas je zanimljiv podatak da je doskorašnji fudbaler Crvene zvezde Idan Vered postigao prvenac za svoj novi klub - Beitar Jerusalim. Na gostovanju u Letoniji protiv Jelgave on je Izraelcima doneo vođstvo u 25. minutu, ali to nije bilo dovoljno za trijumf. I taj susret završen je bez pobednika - 1:1.

To je definitivno rezultat koji je obeležio ove prve mečeva dana.

Spartak iz Moskve nije uspeo da savlada AEK u Larnaki (1:1), ali je ostvario rezultat koji ga čini velikim favoritom uoči revanša. Crveno-beli su poveli u 38. minutu lepim golom Ananidzea posle odličnog solo prodora, na šta je odgovor Kiprana stigao u 65. minutu, kada je mrežu ruskog tima zatresao Andre Alveš.

Navijači Spartaka još jednom su javno iskazali svoje političke stavove i skandirali dobro poznatu parolu: "Kosovo je Srbija", posle čega su im se pridružil i Kiprani...

Isti rezultat kao u Larnaki zabeležen je i u duelu holandskog i portugalskog predstavnika, Heraklesa i Aruke - 1:1. Gosti su do izjednačenja došli u prvom minutu sudijske nadoknade.