"Gael Monfis"

Leteći Monfis u polufinalu Marselja (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 20.02.15. | 19:13

Ne prođe skoro nijedan meč na kome nas Francuz ne ostavi bez teksta

Gael MonfisGael Monfis je bez mnogo muke prošao pored Simonea Bolelija u polufinale ATP turnira u Marselju pobedivši sa 2:0 (6:4, 6:4).

Tokom prvog seta nismo videli mnogo neverovatnih poteza, iako je Gael demonstrirao veliku brzinu i okretnost. Taj deo igre je bez ijedne brejk šanse za protivnika dobio sa 6:4.

Kada je počeo drugi set, Boleli je vodio sa 2:1, Monfis je servirao. Pri rezultatu 30:15 za njega, desio se jedan od momenata zbog koga toliko volimo letećeg Francuza. Uživajte.

Posle toga Boleli više nije imao snage, i iako je imao jednu brejk loptu, nije je iskoristio, pa je Monfis lagano priveo meč kraju na krilima marseljske publike, za koju je malo reći da ga obožava.

On će se u polufinalu sastati sa Robertom Bautistom Agutom. Taj meč je na programu u subotu od 14.30.

Ne bi bilo lepo ne dodati da je Gael Monfis na jučerašnjem meču sa Andrejom Kuznjecovim odigrao jedan poen koji sjajno pokazuje njegov opušteni karakter.