"Fudbaleri Vulvsa"

Lids poveo, pa gubio sa dva gola razlike, izjednačio i na kraju je poražen od Vulvsa pravim engleskim golom u 88. minutu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 06.04.15. | 20:30

Dva pogotka Dikoa, jedan Afobea za izjednačenje sa Kejnom, evrogol Movata, komična reakcija Mekdonalda, ali i iskupljenje

Fudbaleri VulvsaČelnici Čempionšipa komotno mogu da otpuste ceo sektor marketinga jer utakmice engleskih drugoligaša poput duela Lidsa i Vulverhemptona 4:3 same po sebi promovišu takmičenje toliko da su reklame nepotrebne – sedam golova, dva preokreta i gol za pobedu postignut u samom finišu. Prodato!

A sve je počelo montipajtonskom intervencijom Kevina Mekdonalda pošto je dugo držao loptu u visini svog kaznenog pod pritiskom protivnika i onda kada je shvatio da je đavo odneo šalu napucao saigrača, a lopta je došla do Čarlija Tejlora za vođstvo gostiju u 11. minutu.

Ali je onda usledio šou Nuhe Dikoa posle kojem navijačima Lidsa ništa nije bilo smešno jer je mladi igrač iz Malija sa dva gola preokrenuo rezultat, u 19. je prvo izjednačio, a u sudijskoj nadoknadi vremena je postigao i drugi gol uz slabu reakciju Marka Silvestrija.

Vukovi su furiozno počeli i drugo poluvreme, samo što je Benik Afobe odmenio Dikoa i već u 48. minutu postigao svoj 29. gol u sezoni čime se izjednačio sa Harijem Kejnom na listi najboljih engleskih strelaca ove sezone.

Tu bi sve možda i bilo gotovo da u pitanju nije meč Čempionšipa.

Štoper domaćih Dani Bat je ponovo učinio utakmicu zanimljivom u 65. minutu autogolom koji se lako mogao izbeći da je imao bolju komunikaciju sa golmanom, ali niko od igrača Vulvsa nije mogao da zaustavi ono što se dogodilo u 74. minutu. Lidsov 20-godišnji Aleks Movat je krenuo u slalom po terenu, i sa ivice kaznenog doneo neočekivano izjednačenje nebranjivim udarcem.

Ovakva sjajna, tipično engleska utakmica, je i zaključena pravim engleskim potezom pošto je Dejvid Edvards glavom u 88. minutu vratio svoju ekipu na mesto koje vodi u plej-of i to na asistenciju krivca za prvi gol Vulvsa Mekdonalda